statistics-09.jpg

A drága üzleti videó jó, az olcsó rossz?

A drága üzleti videó jó, az olcsó rossz?

Hihetetlen, de sok cégnek még ma is csak azért van honlapja, mert ciki, ha nincs. Érdekes, hogy az üzleti videók divatja nálunk még csak indulgat, de már itt is látszik ez a tendencia. „Mindegy milyen, csak legyen valami, mert ciki, ha nincs. Csakhogy a statisztika mást mond …

Az üzleti videók rohamos terjedésével arányosan bővül a viselkedést mérő nemzetközi felmérések köre is. Kiemelünk kettőt:

  • A honlapjára látogatók a kíváncsiságuk miatt először a videó lejátszó PLAY gombra kattintanak (feltéve, hogy az a főoldal tetején, közepén található).
  • A látogatók 62%-a elkattint az oldalról, ha silány minőségű videót lát rajta.

Mi következik a két állításból?

A látogató anélkül, hogy bármit elolvasna, rögtön a videóval kezdi. De ha az gyenge, úgy elmegy a kedve, hogy elkattint az oldalról. Nem csak a videót hagyja ott, az egész honlapot és átugrik a konkurenciához. Vagyis már azt sem olvassa el az oldalon, amit esetleg videó nélkül megtett volna.

Tehát EGYÁLTALÁN NEM MINDEGY MILYEN VIDEÓT TESZÜNK AZ OLDALUNKRA!

A drága videó jó, az olcsó rossz?

Nem feltétlenül! De azért a nagy számok törvénye alapján lehet benne valami, különösen, ha az olcsó és a drága között 10-20-szoros különbség van. Nem furcsa ez a hatalmas szakadék?

Animációs videók esetében a világ összes komoly stúdiója és a hazaiak is legalább 150-250 munkaórát fektetnek egy egyperces egyedi magyarázó videóba, ami aztán sok pénzt termel a megrendelőnek. A magas ráfordítás miatt az árak 500.000-től 30.000.000-ig szórnak világszerte forintban számolva. Magyarországon már 20.000 Ft-ért is lehet animációs videót kapni. Hogy lehet ez? Nyilván nem úgy, hogy 200 munkaórát fektetnek az elkészítésbe 20.000-ért. Ennyibe az sem fér bele, hogy a videó gyártója részletesen megismerje a témát, amiről videót kell készíteni. Érdemes körülnézni a világban, hogy mit adnak 1 millióért, 10 millióért és mit 20.000-ért.

A húszezresek nagyjából egy tízsoros üzenet alapján előre gyártott sablonokból összerakott egyszerű videók, kevés mozgással, sablonos szöveg feliratokkal, előre kiválasztható, ismétlődő figurákkal. Van olyan is, ami nem több, mint egy PowerPointtal összerakható közönséges slide show. Ha a vevői erre is özönlenek, akkor természetesen nem szabad sok pénzt költeni drága videóra. De özönlenek?

A jó-rossz mérése

Azt, hogy egy üzleti videó jó-e vagy rossz, az általa közvetlenül és közvetve behozott érdeklődők száma mutatja a legjobban. Elsőként nem az a fontos, hogy tetszik-e ennek vagy annak, hanem hogy jönnek-e a vevőjelöltek vagy nem. Ezért hívják üzleti videónak.

  • Ha egy gyenge minőségű videó elriasztja azt is, aki videó nélkül lehet hogy vásárolt volna, akkor az nagyon sokba fog kerülni, még akkor is, ha csak egy jobb vacsora árát kellett fizetni érte.
  • Ha pedig egy többmilliós videó többször többmilliót hoz a konyhára, akkor az kifejezetten olcsónak számít. A csodába illő kasszasiker az, ha ezt egy húszezres videó is képes elérni. Ha ez a csoda elmarad, hívja az ANYMOTION.HU-t!
A drága üzleti videó jó, az olcsó rossz?
Share this post